• Arama
  • Menu

Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi (2003) Sinema Filmi

Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi

Şöhreti uzak denizlere yayılmış çok cesur ve çılgın bir denizci olan Sinbad, tüm yaşamını denizlerde bela arayarak geçmiştir. Sonunda aradığına kavuşur, hem de akıllardan çıkmayacak bir biçimde.

Dünyanın en paha biçilmez hazinesi olarak görülen Barış Kitabını çalmakla suçlandığında, önünde tek bir seçenek kalır: Kitabı çalanı bulup geri getirmek. Aksi takdirde en iyi arkadaşı Proteus ölecektir. Ama Sinbad, bu şansı kullanmamaya karar vererek arkadaşına ihanet eder ve sırf eğlence olsun diye Fiji Adaları?na doğru yelken açar. Proteus’un güzel nişansılı Marina, Sinbad’ın görevini yerine getirip Proteus’un hayatını kurtarmasını sağlamak için gizlice Sinbad’ın gemisine binmeyi başarır.

Şimdi Sinbad’ın yüreğine “kötülüğü” yerleştiren adam, daha kötünün nasıl olabileceğini görecektir. Kaos Tanrıçası Eris’in işlere el koyduğu bir ortamda iyi birşeyler olması beklenemez zaten. Eris, Sinbad’ın yoluna çeşitli canavarlar çıkararak önünü kesmeye çalışırken bir yandan da gemide isyanlar çıkmaktadır. Son isyan sırasında Sinbad’ın sadık köpeği bile taraf değiştirir. Mürettebatın tamamı Marina’nın tarafına geçmiş ve emirleri güzel prensesten almaya başlamıştır. Bu, Sinbad’dan emir almaktan daha iyidir.
Yönetmen: Tim Johnson, Patrick Gilmore,
Senaryo: ,
Kurgu: Tom Finan ,
Müzik: Harry Gregson-Williams ,
Türü: Macera , Animasyon , Komedi , Dram , Aile , Fantastik , Romantik ,
Ülke: ABD (Amerika) ,
Dili: Kantonca , İngilizce , İtalyanca ,
Yılı: 2003
Süresi: .dk
Ödüller: 9 dalda aday oldu .
İngilizce adı: Sinbad: Legend of the Seven Seas
Almanca adı: Sinbad - Der Herr der sieben Meere
Fransızca adı: Sinbad: La légende des sept mers
İspanyolca adı: Simbad: La leyenda de los siete mares
Portekizce adı: Sinbad - A Lenda dos Sete Mares
İtalyanca adı: Sinbad - La leggenda dei sette mari
6.75.76.4Filmi satın al. Wikipedia


Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi oyuncuları:

Fragmanlar