• Arama
  • Menu

Kıyamet Kitabı (2012) Sinema Filmi

 Kıyamet Kitabı

Cennetin Yaratılışı (Chunsangui Pijomul) – Mabette çalışan bir robot ilahi ışığı bulur. Park Do-won (Kim Kang Woo) ismindeki robot tamircisi ve bir Şaman olan Hye-joo (Kim Gyu Ri) bu robotu, robot şirketinden korumaya çalışır.

Muhteşem Yeni Dünya (Mutjin Sinsegye) – Araştırmacı Yoon Seok-woo (Ryoo Seung Bum), ailesi yurtdışına tatile gittiklerinde evde yalnız kalır. Seok Woo bu arada görücü usulü buluşmaya gider. Çok güzel bir kadınla (Koh Joon Hee) tanışır. Seok Woo, bu güzel hatunu tavlamak için birçok yöntem uygular ve sonunda hatunu öpme şansını yakalar. Ama bir grup lise öğrencisi gelip, bu güzel anı bozarlar. Seok Woo insanüstü bir güçle öğrencileri kapı dışarı eder. O zamandan sonra Seok Woo’nun vücudu değişmeye başlar. Sokaklar şimdi zombilerle doludur. Basın, gizemli bir virüsün peşindedir ve Seoul şehri ise lanetlenmiş görünümdedir.

Mutlu Yıllar – İlkokul öğrencisi Park Min Seo (Jin Ji-hee), bilardo tutkunu olan babasının 8 topunu kırar. Min Seo, gizemli bir durumla karşılaşır ve o 8 topun yerine yedeklerini sipariş eder. 2 yıl sonra, 8 topa benzeyen bir meteor dünyaya doğru yaklaşmaktadır. Bu meteorun, dünyayıyok etme ihtimaline karşın Min Seo’nun ailesi, Min Seo’nun amcası (Song Sae-byeok) tarafından inşa edilen bir yer altı sığınağına girerler. 7 yıl sonra Min Seo (Bae Doo Na) parlak bir ışığı takip ederek sığınağı terk eder.
Yönetmen: Kim Jee-woon, Pil-Sung Yim,
Senaryo: ,,
Görüntü Yönetmeni: Sung-min Ha , Ji-yong Kim ,
Kurgu: Na-young Nam ,
Müzik: Mowg ,
Türü: Komedi , Dram , Fantastik , Bilim Kurgu ,
Ülke: Güney Kore ,
Dili: Korece ,
Yılı: 2012
Süresi: .dk
Ödüller: 2 dalda ödül kazandı & 3 dalda aday oldu .
İngilizce adı: Doomsday Book
Almanca adı: Doomsday Book - Tag des Jüngsten Gerichts
5.96.0


Kıyamet Kitabı oyuncuları:

Fragmanlar