• Arama
  • Menu

Duyguların Rengi (2011) Sinema Filmi

Duyguların Rengi

1960’larda Jackson, Mississippi’de geçen ?Yardımcı? sosyal kuralları yıkan ve kendilerini tehlikeye atan gizli bir yazı projesi etrafında sıra dışı bir dostluk kuran 3 farklı ve olağanüstü kadının ilişkisini anlatıyor.
Eugenia ?Skeeter? Phelan, Ole Miss’den yeni mezun olmuştur ve bir yazar olarak çalışmak amacındadır. Jackson, Mississippi’de birlikte büyüdüğü diğer kızların aksine bir kariyer istemekte ve evli arkadaşları ve annesinin değişmeyen şaşkınlığına rağmen evliliği ve çocukları ertelemek konusunda çok kararlıdır. Yerel gazetede Bayan Myrna’nın temizlikte püf noktaları işini alınca en iyi arkadaşının hizmetçisi Aibileen’dan yardım ister ve kendini New York’daki bir kitap editörünün zoruyla gizli bir projeye başlarken bulur. Ortaya çıkardığı dokunaklı hikayelerden ilham alır.

Aibileen Clark, hayatı boyunca Jackson, Mississippi’deki beyazların evlerinde hizmetçilik yapmıştır. İşverenlerinin 17 çocuğunu ile trajik ve gereksiz yere bir kazada ölen kendi oğlunu yetiştirmiştir. Tek çocuğunun ölümüyle üzülen Aibileen, hem inancından hem de en iyi dostu Minny’den güç alır.

Aibileen, yürekli ve saygın bir biçimde Leefolt ailesinin hizmetçisi olarak görevlerini yerine getirir. Küçük kızları Mae Mobley’ye bakar. Skeeter hayatına girince Aibileen kendini açar ve basit bir hareket büyük bir intikam riski taşısa da hayatında ilk kez hikayelerini anlatır.

Açık sözlü Minny Jackson, Mississippi’nin en iyi aşçısı olarak ün yapmış, 33 yaşında bir hizmetçidir. Hilly Holbrook (Bryce Dallas Howard) için çalışır. Ama saygısız bir hareketiyle kendini kovulmuş ve yalnız ve sudan çıkmış bir balık olan Celia Foote (Jessica Chastain) için Jackson’ın varoşlarında çalışırken bulur. Minny, Aibileen’ın en iyi dostudur ve oğlunu kaybettikten sonra üzüntüsünü atlatmasına yardım etmiştir. Minny güçlü ve bağımsız olmasına rağmen yine de söz konusu Skeeter’ın projesi olduğunda mantıklı ve aynı zamanda makul derecede şüphecidir.

İnanılmaz birlikteliklerinden dikkat çekici bir kardeşlik doğar ve hepsine kendilerini tanımlayan sınırları aşma cesareti verir ve bazen şehirdeki herkesi değişim zamanıyla yüz yüze bırakmak anlamına gelse de o sınırların aşılmak için konduğunun farkındalığını yaratır.
Yönetmen: Tate Taylor,
Senaryo: ,,
Görüntü Yönetmeni: Stephen Goldblatt ,
Kurgu: Hughes Winborne ,
Müzik: Thomas Newman ,
Türü: Dram ,
Ülke: Hindistan , Birleşik Arap Emirlikleri , ABD (Amerika) ,
Dili: İngilizce ,
Yılı: 2011
Süresi: .dk
Ödüller: 1 Oscar. Diğer ödüller: 79 dalda ödül kazandı & 112 dalda aday oldu .
İngilizce adı: The Help
Almanca adı: The Help
Fransızca adı: La couleur des sentiments
İspanyolca adı: Criadas y señoras
Portekizce adı: As Serviçais
İtalyanca adı: The Help
8.17.17.7Filmi satın al. Wikipedia


Duyguların Rengi oyuncuları:

Fragmanlar