• Arama
  • Menu

Dar Elbise - Tight Dress (2016) Sinema Filmi

Dar Elbise - Tight Dress

Paris’te yaşayan moda tasarımcısı Lisa, yeni kreasyonu için sıra dışı bir defile düzenlemek istemektedir. Türkiye’de yaşayan meslektaşı Helin model olarak defilede geçit yapacak en güzel kızların Türkiye’de bulunduğunu ve hazırlıkların her aşamasında yardımcı olabileceğini de söyleyerek defileyi Türkiye’de yapma konusunda onu ikna eder.
Helin, İstanbul’un dört bir yanında defileye katılacak 16-40 yaş arası, genç, güzel, modeller bulmaya çalışırken, en büyük yardımcısı Nezmi olur. Görüştükleri kızlar gösterinin bir parçası olmak için can atar ancak babalar, kocalar, ağabeyler kızların defileye çıkmasına izin vermek istemeyince işler komik ve içinden çıkılmaz bir hal alır.
Lisa ve defile ekibi, her şeyin hazır olduğunu düşünerek Paris'ten Türkiye’ye geldiğinde, hiçbir şeyin hazır olmadığını görüp büyük üzüntü ve stres yaşarlar.
Tüm ekip hazırdır ancak kızları defileye çıkarmak için önlerinde engel olarak duran erkekleri ikna etmeleri çok zor olacaktır. Son dakikada kızlardan biri kaybolunca ekip kadim İstanbul’un dehlizlerinde, telaşla kendisine ulaşmaya çalışır ve gerçeklikle yüzleşirler.Yönetmen: Hiner Saleem,
Senaryo: ,,
Görüntü Yönetmeni: Jérôme Lift ,
Kurgu: Clemence Samson ,
Müzik: Uğur Ateş ,
Türü: Dram ,
Dili: Türkçe ,
Yılı: 2016
7.3


Dar Elbise - Tight Dress oyuncuları: