• Arama
  • Menu

Cinayet Günlüğü (2003) Sinema Filmi

Cinayet Günlüğü

Hikaye Ekim 1986’da, tecavüz edilmiş ve öldürülmüş bir kadın cesedinin bir tarla yakınlarındaki su kanalında bulunmasıyla başlar. Çok geçmeden başka bir kadının cesedi de aynı şekilde tecavüz edilmiş başka bir kadının cesedi daha bulunur. Yerel dedektif Park Doo-man daha önce buna benzer bi vakayla karşılaşmamıştır. Önemli deliller özensiz bir şekilde toplanır, polisin soruşturma yöntemi şüphelidir ve adli tıpla ilgili teknolojileri neredeyse yok gibidir. Dedektif Seo Tae-yoon Seul’den yardım için gönderilir. Yeni dedektif katilin yağmurlu geceleri beklediğini ve sadece kırmızı giyinmiş kadınları öldürdüğünü keşfeder. Kadın bir polis memuru da cinayet gecelerinde, yerel radyodan hep aynı şarkının istendiğini farkeder.
Seo araştırıp ipuçlarını bir araya getirmeye çalışırken, Park ve adamları, olay yerinde masturbasyon yapan bir adam ve akli dengesi bozuk bir çocuğunda aralarında yeraldığı, buldukları şüphelileri döverek itiraf ettirmeye çalışmaktadırlar. Bütün şüphelileri temize çıkaran Seo ipuçlarını takip ederek, ilk cinayetten kısa bir süre önce şehre gelmiş bir fabrka işçisine ulaşır. Ancak şüpheliyi cinayetlere bağlayacak herhangi bir somut kanıtları yoktur. Bu sırada akli dengesi bozuk gencin katili görmüş olduğunu farkederler ve onunla konuşmaya çalışırlar. Ancak dedektiflerden korkan çocuk kaçarken kaza sonucu ölür.
Sonunda başka bir cinayette toplanan DNA örneği test için ABD’ye gönderilir. Ancak bu da sonuçsuz çıkar. Filmin sonunda cinayetler çözümsüz kalmıştır.
Yönetmen: Joon-ho Bong,
Senaryo: ,,
Görüntü Yönetmeni: Hyung-ku Kim ,
Kurgu: Sun-min Kim ,
Müzik: Tarô Iwashiro ,
Türü: Suç , Dram , Gizem , Gerilim ,
Ülke: Güney Kore ,
Dili: İngilizce , Korece ,
Yılı: 2003
Süresi: .dk
Ödüller: 22 dalda ödül kazandı & 3 dalda aday oldu .
İngilizce adı: Memories of Murder
Almanca adı: Memories of Murder
Fransızca adı: Memories of Murder
İspanyolca adı: Crónica de un asesino en serie
İtalyanca adı: Memories of Murder
8.17.8 Wikipedia


Cinayet Günlüğü oyuncuları:

Fragmanlar