• Arama
  • Menu

Babaların Babası (2016) Sinema Filmi

Babaların Babası

İstanbul yer altı aleminin raconunu kesen, Babaların Babası Necdet Çetin, birlikte iş yaptığı diğer mafya babalarının arkasından iş çevirdiğini öğrenir. Kendisinin kesinlikle karşı olmasına rağmen uyuşturucu işi yaptıklarını öğrenen Çetin, onlara bir ders vermek için harekete geçer.

Alemdeki herkesin saygı duyduğu Nejdet Çetin, hem uyuşturucu trafiğini hem de para takasını engellemek için bir plan yapar. Ancak tüm bunlar olurken Çetin’e suikast düzenlenir.
Necdet Çetin' in Berk adında bir oğlu olduğu ortaya çıkar.Berk babasıyla tamamen zıt karakterdedir. Konservatuar mezunu Berk’in tek hayali baş balet olmaktır. Necdet, mafya ile uzaktan yakından alakası olmayan oğlunu yerine geçmesi için ikna etmeye çalışır. Ve onu yetiştirmesi için en güvendiği adamı sağ kolu olan Mahmut’a emanet eder. Amacı Berk'i yetiştirip yeraltı alemini bitirmek, uyuşturucu işi yapan mafya babalarına ceza kesmektir. Nejdet’in baş düşmanı Tarık Tenekeci Berk'in varlığını öğrendiğince ortalık iyice karışır.Yönetmen: Rasit Çelikezer,
Senaryo: ,,
Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran ,
Kurgu: Hakan Akol ,
Müzik: Övünç Dan , Suat Yılmaz ,
Türü: Komedi ,
Yılı: 2016
Süresi: .dk
6.1


Babaların Babası oyuncuları: